Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świecące kontrolki ABS i ASR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świecące kontrolki ABS i ASR

    Witajcie.
    Jakoś to tak dziwnie się składa ze ostatnio tylko po nocach tu zaglądam. :?

    SS, nie ma to jak sobotni lans po alejach :P
    W ostatniej chwili Cię dojrzałem :lol:
    I like it

  • #2
    Świecące kontrolki ABS i ASR

    Witam
    Wracając wczoraj z pracy, jechałem sobie spokojnie 50/60 i hamując niemal wyłącznie silnikiem zapaliły mi się kontrolki ABS i ASR, poza tym nie ma żadnych objawów. Wieczorem po dłuższym postoju zgasła kontrolka ASR a później po jakimś czasie także ASR i wszystko było wporządku. Po ok. 30 min ponownie zapaliły się obie kontrolki. Płyn hamulcowy jest ok.
    Co to może być?
    http://otomoto.pl/skoda-octavia-C30101117.html

    Komentarz


    • #3
      podepnij kompa i sprawdz błedy w sterowniku silnika i ABS-u byc moze którys czujnik przy kole pada .
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz


      • #4
        Mi w ten sposob powoli padl czujnik abs.. Zaswiecał się i gasł, aż w końcu palil sie cały czas. Na vagu pokazało bez problemu ktory czujnik padł, wymieniłem i smiga. Gdy się swieci kontrolka abs znaczy ze jest problem i abs nie dziala, czyli blokuje kola podczas mocnego hamowania i ,,hamujesz z piskiem,,. Koszt takiego czujnika ok 30-40 zł, wiec w miarę powodzenia w diagnozie
        Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

        Komentarz


        • #5
          U mnie w Fabii było podobnie - kontrolka raz się świeciła a raz gasła - problem był w wiązce kabli która dochodzi do pompy ABS. Wystarczyło podociskać kable (każdy z osobna a jest ich tam kilka) i problem znikł bezpowrotnie.
          Paweł

          Komentarz


          • #6
            Dzięki Panowie za podpowiedzi, niestety nie miałem jeszcze czasu tego sprawdzić. Jeżdzę codziennie i tak raz zapalają się kontrolki raz nie, czasem jedna, czasem dwie Niezauważyłem żadnej różnicy przy hamowaniu więc jeżdzę dalej. W wolnej chwili sprawdzę te przewody i podociskam je dobrze, ostatnio sprawdzałem wszystkie płyny, więc może coś wtedy zruszyłem. Jak to nie pomoże to jadę podpiąć pod komputer Mam nadzieję, że obejdzie się bez tego bo do okolicznych "mechaników" nie mam zaufania
            http://otomoto.pl/skoda-octavia-C30101117.html

            Komentarz


            • #7
              tak mam podobny problem tylko ze ,jak hamuje to az mi chrumpocze , tze byndzie nowy wstawic
              Załączone pliki
              prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

              Komentarz


              • #8
                Można taki czujnik z aledrogo za 20zł wsadzić, czy za tydzień znów go będę wymieniał? :zlosnik:

                Edit:
                Już nie ważne, wsadziłem siemensa k

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X